Poduszeczki na igły

rok temu

Mają naprawdę apetyczny wygląd. Można ulec złudzeniu, że to lukrowane ciasteczka, a to tylko absolutnie wyjątkowe poduszeczki na igły. Uszyte z resztek filcu zostały ozdobione kolorowymi koralikami.


Do wykonania tych oryginalnych drobiazgów wystarczą resztki filcu, ozdobne tasiemki i kilka kolorowych koralików. Wnętrze „ciastek“ wypełniamy watą, a „lukier“ robimy z jasnego filcu, obszywajac go ozdobnym szwem. Dodajemy "posypkę" z kilkunastu różnego rodzaju koralików i poduszki „ciastka“ gotowe.

 

Zużycie materiału:
na każdą poduszkę filc grubości 1,5 mm: na „ciastko“ wielkości 20 x 40 cm, a na „lukier“ – 20 x 20 cm, wata do wypełnienia, resztki tasiemki, w tym tasiemki z ząbkami, okrągłe koraliki, koraliki ze sztyftami, kalka techniczna.


Wykonanie:
z filcu „ciastko” skroić 2 razy, a „lukier” raz, dodając na wewnętrznym brzegu po zapasie szer. 5 mm. Zewnętrzny brzeg wyciąć nożyczkami z ząbkami. Na wierzchniej części „ciastka” przyszyć tasiemkę lub tasiemkę z ząbkami i wykonać rządek ściegów ozdobnych. Na wierzchniej części ułożyć „lukier”, sfastrygować wewnętrzny brzeg. Zewnętrzny brzeg przyszyć wąsko. Części „ciastka” ułożyć prawą stroną na prawej, zszyć wewnętrzne brzegi. Naciąć zapasy szwu. Wywrócić. Zewnętrzne brzegi zszyć lewą stroną do lewej, zostawiając otwór dł. 5 cm. Wypchać watą, zszyć otwór. Przyszyć koraliki. 

Komentarze
3

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!