Atlas tkanin i dzianin: polar 

Zastosowanie w modzie

Polar zrewolucjonizował świat mody, zarówno dziennej jak i specjalistycznej (sportowej). Polar świetnie sprawdza się w branży sportowo-turystycznej dzięki właściwościom hydrofobowym oraz zdolnościom termoizolacyjnym (włókna są tak ułożone, że przestrzeń pomiędzy nimi wypełniają pęcherzyki powietrza, zapewniające lepszą izolację). Znakomicie zastąpił wełniany sweter, jest lżejszy i łatwiejszy w pielęgnacji. Może być noszony cały rok, jest ciepły i sprawdza się zarówno wiosną jak i zimą. 

Pozyskiwanie a ekologia 

Do produkcji polaru nadają się pochodzące z recyclingu włókna PET (z butelek).Taki obieg teoretycznie można powtarzać w nieskończoność, pod warunkiem, że przemysł włókienniczy odzyskiwałby polarową odzież do ponownego przerobienia. 

Skład

Produkowany z lekkich włókien poliestrowych - standardowych i mikrofibry.

Zalety

Polar jest łatwo dostępny, ma wysokie właściwości izolacyjne. Szybko schnie. Jest elastyczny i się nie gniecie. Jest przyjemy w dotyku. 

Wady

Podczas krojenia należy zwrócić uwagę na kierunek włosa. Drapana, lewa strona, szybciej ulega mechaceniu. Wrażliwy na wysokie temperatury ze skłonnością do elektryzowania się. 

Pielęgnacja/wskazówki prania

Polary są odporne na zabrudzenia i nie chłoną zapachów, przez to nie pierzemy ich tak często. Chociaż nie są wodoodporne można je impregnować, dzięki temu mogą zyskać dłuższą żywotność. Pierzemy w niskich temperaturach, najlepiej 30-40 st., nie wirujemy gdyż może to uszkadzać włókna. Dobrze jest suszyć naturalnie w stanie rozłożonym. Nie prasujemy.