Uszyj sportowy strój niezastąpiony podczas wszelkich aktywności ruchowych - na rower, do biegania, aerobik czy spacer - z majowym wydaniem magazynu "Kocham Szycie" 5/2019! Ładne i wygodne szorty damskie dają pełną swobodę ruchów, nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń. Ich wykonanie, ze względu na lamówkę, wymaga średnio - zaawansowanych umiejętności krawieckich, jednak z instrukcją krok po kroku stworzoną przez Kasię Szczepaniak, nawet osoby początkujące na pewno sobie poradzą. 

Sportowe szorty, model 134, rozmiar XS - XXL, materiał: dzianina z elastanem 

Krok 1. Zszyj przednią część nogawki z bokiem części tylnej wzdłuż krawędzi, od punktu A do dolnej krawędzi. Szew ostębnuj po prawej stronie na szer. 0,5 cm.

Krok 2. Zszyj wewnętrzne szwy nogawek od punktów B do dolnej krawędzi.

Krok 3. Zapasy szwów ułóż lewą stroną do lewej na odcinkach od punktu E w kierunku punktu D na tyle spodenek.

Krok 4. Przyszyj lamówkę zaczynając od punktu C, w kierunku przodu, na prawej stronie, wzdłuż dolnej krawędzi nogawki. Przeszyj przez punkt D i szyj dalej aż do punktu C na drugiej nogawce.

Krok 5. Zszyj krok na przodzie i tyle spodenek.

Krok 6. Dolną część tyłu nogawki włóż pod część górną na szer. ok. 2 cm, tak aby punkt C stykał się z punktem E.

Krok 7. W miejscach oznaczonych na wykroju zrób rygielki (bardzo gęstym zygzakiem i kontrastową nitką), zszywając jednocześnie dolną część nogawki z górną.

GOTOWE! Spodenki będą idealne na weekend majowy, na wakacje, aktywny czas w mieście i poza nim. 

Więcej porad od polskich projektantek, instrukcji szycia oraz sportowych dodatków znajdziesz w magazynie "Kocham Szycie" 5/2019!

Zobacz przegląd numeru >>