Zbliżające się lato to czas, kiedy chętnie sięgam po kolorowe lakiery. Zanim jednak pomaluję paznokcie, muszę o nie zadbać! Ten cel osiągnęłam przy pomocy nowości, które marka Cztery Pory Roku wprowadziła właśnie na rynek. To kompletny zestaw do pielęgnacji, składający się z: żelu do usuwania skórek, odżywki do regeneracji paznokci i skórek, przyspieszacza wysychania lakieru oraz zmywacza do paznokci.

 

Zaczęłam od odżywki. Ogromnym plusem jest unikatowy aplikator w kształcie pisaka z pędzelkiem. Wystarczy przekręcić końcówkę pisaka, by nanieść na skórki i paznokcie odpowiednią ilość płynu. Dzięki zawartości 5 olejków odżywka kompleksowo działa na skórki i paznokcie – już po kilku dniach stosowania paznokcie zyskały blask, a skórki stały się miękkie i nawilżone!

 

Kolejnym kosmetykiem wyposażonym w poręczny aplikator z pędzelkiem jest żel do usuwania skórek. Żel nakładałam na skórki, trzymałam przez około minutę i odsuwałam skórki gumowym patyczkiem umieszczonym na skuwce. Żel na tyle je zmiękcza, że nie potrzebne były cążki do ich wycinania, a jednocześnie zapobiega odrastaniu skórek.

 

Kropką nad i podczas malowania paznokci było zastosowanie przyspieszacza wysychania lakieru. Kropla preparatu nałożona na lakier wystarczyła by po paru minutach cieszyć się trwałym kolorem na paznokciach. Od dawna szukałam takiego rozwiązania, jakie zastosowała w swoim produkcie marka Cztery Pory Roku –  mianowicie nakładanie preparatu za pomocą pompki z pipetką. Łatwe dozowanie i aplikowanie to ogromna zaleta tego rozwiązania.

 

W damskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć też zmywacza do paznokci. Ten od Czterech Pór Roku nadaje się do zmywania lakieru hybrydowego, żelowego i akrylowego. Nie miałam okazji sprawdzenia, jak radzi sobie z hybrydą, ale klasyczny lakier zmywa szybko, skutecznie i dokładnie. Jest też wydajny, dzięki czemu starczy na dłużej. Zmywacz zamknięto w szczelnej buteleczce , nie ma więc obaw, że wyleje się w trakcie podróży czy wywietrzeje. Produkt nie pachnie mocno acetonem, jego woń przełamana została cytrusową nutą, dlatego używanie go jest przyjemniejsze niż standardowych preparatów tego typu.

 

 

Materiały promocyjne