Beatrice .b to ekskluzywna, włoska marka o światowej sławie, szyjąca piękne ubrania i dodatki dla kobiet! Specjalnie dla magazynu Burda Style 9/2019, założycielka i dyrektorka kreatywna firmy Morena Bragagnolo wraz ze swoją córką, zaprojektowała wyjątkowy trencz. Przeczytajcie, co zainspirowało projektantkę do stworzenia tego modelu! 

Kobiety dla kobiet: ten jedyny w swoim rodzaju płaszcz z Beatrice .b wart jest każdej minuty pracy!

Co sprawia, że płaszcz, którego uszycie proponujemy naszym Czytelniczkom, jest wyjątkowy?

Morena Bragagnolo (MB): Ten model o bardzo luźnym fasonie w stylu oversize i z wyrafinowaną, plisowaną wstawką w umiejętny sposób łączy w sobie nowoczesność z tradycją naszej marki. Zdobi go delikatny haft stanowiący idealne odzwierciedlenie tego, czym kierujemy się w naszych projektach. Wszystkie stroje tworzymy z myślą o silnych kobietach, którym jednocześnie zależy na podkreśleniu ich drugiej strony – kobiecości, wdzięku i wrażliwości.

Silne kobiety są jednak dla Pani nie tylko inspiracją...

Zgadza się, nazwa marki nawiązuje do imienia mojej córki, Beatrice, która teraz jest już dorosłą kobietą i stanowi część naszego zespołu, z czego jestem bardzo dumna. Moim zdaniem rodzinne firmy z tradycjami to jednocześnie swojego rodzaju symbol długowieczności, zarówno samej marki, jak i całego przedsięwzięcia.

Tkanina, z której uszyto płaszcz jest klasyczna, a jednocześnie sprawia wrażenie nowoczesnej. Skąd pochodzą materiały, z których powstają Pani kolekcje? 

Wszystkie materiały i dodatki, które wykorzystujemy w naszych kolekcjach, pochodzą z Włoch. Proponowany przez nas płaszcz uszyty został z nowoczesnej mieszanki zwanej simil denim, która jest elegancka, a zarazem ma sportowy charakter. W bok wszyta jest plisa zwana solejką, wykonywana ręcznie w pracowni we Włoszech. Aby powstała taka plisa, tkaninę umieszcza się pomiędzy specjalnie przygotowanymi do tego celu arkuszami, a następnie plisuje ręcznie pod wpływem temperatury. Ma to dla nas szczególne znaczenie, bo plisy od zawsze są obecne w kolekcjach marki Beatrice.b jako symbol udanego połączenia dziedzictwa rękodzielniczego know - how z nowoczesnymi technologiami.

Oryginalny trencz - wykrój projektantki z wrześniowej Burdy Style

Płaszcz, z którym nie rozstawały się Audrey Hepburn i Marlena Dietrich to jedna z tych rzeczy, która pasuje wszystkim i do wszystkiego, a na dodatek nigdy nie wyjdzie z mody. Razem z marką Beatrice .b oryginalne wersje trencza na ten sezon lansowały Burberry oraz Sacai, natomiast ponadczasowe prochowce w klasycznym stylu znalazły się w kolekcji Gucci oraz Max Mary. Jak co roku, kolor karmelowy pojawił się w zdecydowanie największej ilości propozycji, ale dołączyły do niego także odcienie szarości lub niebieskiego. Z wrześniową Burdą Style uszyjesz finezyjny trencz autorstwa matki i córki, które tworzą markę Beatrice .b! W naszym modelu znajdziesz elementy typowe dla tego typu fasonu takie jak karczki wierzchnie i nakładane kieszenie. Bardziej kobiecego wyglądu nadaje mu plisowana wstawka na prawym boku, o której wspominała Morena Bragagnolo oraz delikatne dodatki takie jak kolorowe hafty czy biżuteryjne zdobienia na kołnierzu i rękawach. Ciekawym rozwiązaniem są odpinane rękawy, dzięki którym uzyskasz modną kamizelkę maxi. Płaszcz nie posiada podszewki dlatego jest idealny na jesień i wiosnę.

W zależności od Twoich preferencji oraz wyobraźni możesz stworzyć:

- wieczorową wersję trencza ozdabiając go cekinami lub kryształkami

- klasyczną - szyjąc go z tkaniny o karmelowej lub brązowej barwie 

- retro - wybierając beżowy odcień tkaniny, dodając duże, kontrastujące guziki i pasek z klamrą 

Trencz uszyjesz także z E - wykrojami: