Wykrój projektanta - błyszczący kombinezon

Unikatowy, futurystyczny i bardzo efektowny kombinezon zaprojektowany przez markę Talbot Runhof uszyjecie z noworocznym wydaniem magazynu Burda Style 1/2020! Ten niezwykły model to idealna alternatywa dla sukni wieczorowej. Sportowy fason, błyszcząca tkanina i wyraziste dodatki w postaci metalowych zamków i kieszeni tworzą prawdziwie szałową kreację, w której podbijecie każde wyjście! 

Talbot Runhof - styl projektowania niemieckiego duetu 

W kolekcjach duetu Johnny Talbot i Adrian Runhof umiejętnie zacierają się granice pomiędzy kiczem, a oryginalnością. Ich uszyte z błyszczących tkanin modele obszywane są piórami i cekinami we wszystkich kolorach tęczy. Nie brakuje w nich również brokatowych wzorów, ale wszystko utrzymane jest w oryginalnym i dalekim od kiczu stylu. Projektanci kładą szczególny nacisk na bardzo precyzyjne poprowadzenie szwów i idealne wykończenie modeli, z których każdy wykonywany jest w atelier w Niemczech. Ogromną rolę odgrywają także tkaniny wykorzystywane we wszystkich kolekcjach. Niezależnie od tego, czy jest to wełna, jedwab czy włókna najnowszej generacji, Talbot i Runhof kupują tkaniny wyłącznie u najlepszych dostawców z Włoch, Francji oraz Szwajcarii. Johnny Talbot i Adrian Runhof to bez wątpienia perfekcjoniści w każdym calu, chociaż o powstaniu ich marki zadecydował przypadek.

Historia marki 

Johnny Talbot, w przeciwieństwie do Adriana Runhofa nie planował kariery w świecie mody, co więcej, z wykształcenia jest on inżynierem elektronikiem i wcześniej pracował jako programista dla rządu Stanów Zjednoczonych, a następnie dla Radia Wolna Europa. Przełomem w jego życiu było spotkanie z Runhofem w Monachium, po którym podjął wyzwanie i poświęcił się modzie. I tak, w 1992 roku Talbot i Runhof stworzyli wspólną markę, najpierw pod nazwą „All About Eve”, a później „Talbot Runhof”. Od 2006 roku ich kolekcje prezentowane są na Fashion Week w Paryżu i jest to druga, oprócz Wolfganga Joopa, niemiecka marka, która kiedykolwiek dostąpiła tego przywileju. Dzięki temu od razu zostali oni też zauważeni na arenie międzynarodowej i tak ich kreacje zaczęły nosić takie gwiazdy, jak Kristen Stewart, Selena Gomez, Angelina Jolie czy Julia Roberts. Nic dziwnego, ponieważ przy całej perfekcji podczas tworzenia projektanci nigdy nie zapominają o kobietach, które w przyszłości będą te stroje nosiły. Ich kreacje mają na celu podkreślić cały urok, piękno i klasę ich przyszłych właścicielek, ale to dopiero one tchną w nie życie, zgodnie z ich mottem, którego trzymają się obaj projektanci: „It’s the woman, not the dress”...

Od lewej: Johnny Talbot, Adrian Runhof, szkic projektu, butik w Zurychu

Wybrane projekty duetu Talbot Runhof znajdziecie w galerii >>