Kolor roku 2020 - Classic Blue

Na początku grudnia po raz kolejny Instytut Pantone wybrał kolor roku. Tym razem tytuł ten przypadł niebieskiemu - 19-4052 Classic Blue, który został kolorem roku 2020. Ta głęboka i plastyczna barwa przypomina letnie niebo po zmroku lub głęboki ocean i symbolizuje spokój, pewność siebie i pragnienie stabilizacji. Taki wybór u progu wejścia w nowe dziesięciolecie jest bardzo świadomą decyzją opartą na długotrwałej analizie trendów, świata sztuki i designu. 

"Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem PANTONE 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji" - powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Pantone Color Institute uzasadniając tegoroczny wybór. 

Kolor roku 2020 na wybiegach

Jeśli śledzicie na bieżąco pokazy z ostatnich tygodni mody, doskonale wiecie o tym, że w nowym sezonie projektanci czerpią garściami z głębokiego niebieskiegoClassic Blue jest bardzo elastycznym kolorem, który bez większego problemu dopasowuje się zarówno do eleganckich, jak i streetwearowych stylizacjiW kolekcjach wiosna - lato 2020 uplasował sobie wysokie miejsce. Przepięknie zdobi balowe suknie (Balenciaga), zwiewne sukienki wieczorowe (Alberta Ferretti), spódnice maxi (Balmain, Ryan Roche), tweedowe żakiety (Marc Jacobs). 

Więcej propozycji znajdziecie w galerii >>

E - wykroje w kolorze Classsic Blue

Z naszymi e - wykrojami uszyjecie przeróżne fasony sukienek, bluzek, spódnic, spodni czy żakietów, które przepięknie prezentują się w kolorze roku Pantone. Niezależnie od kroju, kolor ten wygląda spokojnie, ale bardzo wyraziście. Co więcej pasuje on do większości karnacji oraz odcieni włosów. Wybierzcie swojego faworyta i uszyjcie coś modnego! 

Sukienki:

Bluzki:

Spódnice:

Spodnie:

Kurtki: