Potrzebne materiały:
tkanina wełniana (40 x 25 cm), satyna (20 x 150 cm), pikowany wkład do naprasowania (40 x 20 cm), kawałek sztucznego jedwabiu w kolorze różowym (szer. 90 cm), 2 oczka z podkładkami (w kolorze złotym, Ø 11 mm), 1,30 m grubego sznurka, gumka, narzędzia (patrz zdjęcie).

KROK 1.
Skroić elementy torebki: z tkaniny wełnianej i satyny po 1 sercu i po 1 pasku (dodając 1 cm zapasu na szwy); 2 serca z wkładu (bez dodawania zapasu na szwy); z satyny – prostokąt o wym. 52 x 13 cm; ze sztucznego jedwabiu – pasek o wym. 3,5 x 90 cm

KROK 2.
Naprasować serca z wkładu na lewą stronę serc z tkaniny wełnianej. Wełniane i satynowe serca ułożyć prawą stroną na prawej. Zszyć na górnym brzegu wzdłuż konturu wkładu aż do zaznaczonych miejsc. Zapasy szwów naciąć jak na zdjęciu i wywinąć serca na prawą stronę.

KROK 3.
Zapasy szwów w dolnej części serc zaprasować pod spód wzdłuż brzegu wkładu. Zapasy podszewki podwinąć na lewą stronę, przypiąć i przyszyć wzdłuż brzegu do części z tkaniny wełnianej.

KROK 4.
W odległości 2 cm od krótszych brzegów pasków zrobić dziurki i nabić oczka.

KROK 5.
Złożyć paski na pół i przypiąć do brzegów jednej części serca. Początek i koniec każdego z pasków powinny trafić w zaznaczone uprzednio miejsca. Przyszyć paski ręcznie małymi ściegami, ujmując przy tym jedynie wełniana tkaninę. Podobnie postąpić z druga częścią serca.

KROK 6.
Paski z satyny zszyć w okrąg. Na końcu jednego pozostawić niezszyty odcinek 4,5 cm. Górny brzeg 2 x 1,5 cm zaprasować na lewą stronę i wąsko przyszyć. Dolny brzeg obrzucić. Za pomocą znikającego markera zaznaczyć do wnętrza torebki linie pomocnicze.

KROK 7.
Okrąg z satyny wsunąć do torebki, otwór tunelika powinien znajdować się nad środkiem serca stanowiącego przednią część torebki. Przyszyć go we wnętrzu torebki na dolnym brzegu.

KROK 8.
Paski z satyny przeciąć na pół i przyszyć z obu stron na górnym brzegu torebki. Wciągnąć gumkę w tunelik. Złożyć końce jeden na drugim i zszyć. Sznur na uchwyt torebki wsunąć od zewnątrz w metalowe oczka i zawiązać końce na supły.