Second hand’y sprawiają, że można wyglądać bardzo oryginalnie, modnie, a do tego małym kosztem. Pobudzają naszą wyobraźnię: tworzymy stylizację z za dużą spódnicą, która bardzo nam się podoba, ale przez niską cenę możemy ją kupić i pozwolić sobie na zaniesienie jej do krawcowej lub podjąć się samodzielnej przeróbki.
 

Tym samym wspieramy recykling odzieżowy, mniej ubrań w idealnym stanie trafi na wysypisko, więcej do naszych szaf, a idąc dalej zauważymy, że nie będziemy wspomagać  masowej produkcji odzieży na Dalekim Wschodzie.

Warto więc rozważyć robienie zakupów w lumpeksach! Jeśli ktoś jednak wciąż ma obawy, niech spróbuje od zakupów w lumpeksach internetowych, gdzie przykłada się wielką wagę do tego w jakim stanie i jakie ubrania (czy modne, z jakich materiałów, jakich marek) pojawiają się na stronie www.  Kiedy już zauważy się pozytywy z takich zakupów można spróbować upolować perełki vintage w lumpeksach stacjonarnych. Na pewno takie zakupy sprawią jeszcze więcej frajdy niż te w sieciówkwach!