Zawiązywany top

Potrzebne materiały:
kolorowy top (np. czerwony), męski T-shirt w rozmiarze XL np. w kolorze beżowym, marker lub kreda krawiecka, nici.

Wykonanie:

KROK 1. 
Długość szwów bocznych podzielić na trzy odcinki. Punkty połączyć poziomymi i ukośnymi liniami (patrz zdjęcie).

KROK 2.
Wzdłuż linii na przodzie wykonać nacięcia aż do szwów bocznych. Odciąć górną część T-shirtu.

KROK 3.
Pozostałą część T-shirtu naciągnąć na top (na manekinie lub po włożeniu na siebie topu). Górne końce związać na przodzie i na karku, pozostałe tylko na przodzie.

Bluzka

Potrzebne materiały:
męski T-shirt w rozmiarze XL, marker samoznikający lub kreda krawiecka.

Wykonanie:
rozłożyć T-shirt gładko na stole. Zaznaczyć na przodzie poprzeczną linię 18 cm powyżej brzegu podłożenia. Następnie zaznaczyć ukośną linię pomiędzy linią na lewym szwie bocznym a dolnym końcem prawego szwu bocznego. Naciąć przód wzdłuż ukośnej linii (brzeg podłożenia aż do lewego szwu bocznego) oraz wzdłuż poprzecznej linii (lewy szew boczny do prawego szwu bocznego). Bluzkę naciągnąć na manekin lub włożyć na siebie. Zawiązać na supły powstałe rogi.

Top na ramiączkach

Potrzebne materiały:
męski T-shirt w rozmiarze XL, marker samoznikający lub kreda krawiecka.

Wykonanie:
rozłożyć T-shirt gładko na stole, obciąć rękawy i obszycie podkroju szyi, naciąć szwy ramion (tuż przy szwie). Roziągnąć nacięte brzegi tak, żeby się lekko zwinęły. Naciągnąć top na manekin lub włożyć na siebie, rozciągnięte brzegi ramion przekręcić i jako ramiączka zawiązać na ramionach na supły.

Przekręcony top

Potrzebne materiały:
top na spód (np. czerwony), top na wierzch (w kontrastowym kolorze), cążki do prucia szwów, nici.

Wykonanie:
na jednym boku jasnego topu rozpruć szew ramienia i szew boczny. Wywinąć jeden raz przód topu. Ponownie zszyć rozprute uprzednio szwy prawą stroną do prawej. Obrzucić zapasy szwów.
Naciągnąć jasny top lewą stroną na prawą czerwonego topu, następnie zszyć w kilku miejscach na szwach ramion oraz na górze.