Mikrotrend sezonu wiosna - lato 2019 to z pewnością ozdobny pasek w formie łańcuszka, który każdej stylizacji nada wyjątkowy charakter! Oryginalne paski w formie łańcuchów, sznurków lub rzemyków były jednym z najczęstszych dodatków, prezentowanych na wybiegach podczas pokazów z wiosenno - letnimi kolekcjami (Chanel, Paco Rabanne, Carolina Herrera, Moschino, Chloe). Projektanci prześcigali się w pomysłach, zestawiając wyraziste łańcuszki z przeróżnymi częściami garderoby. We wszystkich połączeniach wyglądały naprawdę olśniewająco.

DIY - zrób sama ten modny i stylowy dodatek!

Potrzebne materiały: łańcuszki różnej grubości, kółeczka montażowe pojedyncze, karabińczyk, pilnik do biżuterii, końcówki do wklejania, żyłka do koralików, klej uniwersalny, koraliki do nawlekania, zawieszki (np. w kształcie rozgwiazdy), nożyczki, centymetr, szczypce jubilerskie.

 

Krok 1. Zmierz obwód bioder, łańcuszek z dużymi oczkami utnij na odpowiednią długość (tutaj ok. 90 cm). Z tego łańcuszka utnij jeszcze kawałek o długości ok. 35 cm, a z łańcuszka z mniejszymi oczkami dł. ok. 12 cm - powstaną trzy łańcuszki. 

Krok 2. Łańcuszek o długości 90 cm rozłóż płasko i na jednym końcu przymocuj do trzeciego oczka za pomocą szczypiec łańcuszek o dł. 35 cm.

Krok 3. Przymocuj także drugi koniec krótkiego łańcuszka (35 cm) do długiego łańcuszka w odległości 30 cm.

Krok 4. Na drugim końcu 90 - centymetrowego łańcuszka przymocuj łańcuszek do zapinania (dł. 12 cm). Umożliwi to regulowanie długości paska.

Krok 5. Do łańcuszka o dł. 35 cm przymocuj za pomocą kółek montażowych w równych odstępach zawieszki w kształcie rozgwiazd.

Krok 6. Otwory w koralikach ostrożnie wygładź za pomocą pilniczka, aby można je było łatwiej nawlekać.

Krok 7. Utnij 50 cm żyłki, końcówkę zawiąż, a następnie nałóż końcówkę zaciskową i przyklej żyłkę (patrz krok 8). Koraliki nawlecz do samego końca.

Krok 8. Na drugim końcu żyłki także nałóż końcówkę zaciskową, przyklej żyłkę i odczekaj, aż klej zaschnie.

Krok 9. Koraliki przymocuj do tego samego oczka co łańcuszek z zawieszkami. Odmierz ok. 45 cm i za pomocą kółka montażowego przymocuj drugi koniec sznura koralików.

GOTOWE! Teraz możesz urozmaicać swoje stylizacje tym modnym dodatkiem!

Wszystkie kroki tutorialu są także w galerii >>

Więcej inspiracji oraz pomysłów do samodzielnego wykonania znajdziesz w majowym wydaniu magazynu Burda Style 5/2019 oraz na naszej stronie w zakładce DIY krok po kroku