W prosty i szybki sposób wykonasz efektowne kolczyki z koralików idealne do wieczorowej stylizacji. 

KROK 1. Zgodnie ze schematem należy zacząć od środka wzoru (w najszerszym miejscu). Uciąć ok. 3 m nici. 

KROK 2. Dwa pierwsze koraliki (czarny i biały) przesunąć na sam środek (1,5 m) nici, a następnie przewlec nić z powrotem przez ostatni koralik (biały).

KROK 3. Nawlec kolejny koralik (złoty) i ponownie przewlec nić z powrotem (biały). Powtórzyć dla całego rzędu. Jeszcze raz przewlec nić przez przedostatni i ostatni koralik.

KROK 4. Dwa pierwsze koraliki z drugiego rzędu nawlec na nić, a następnie przewlec od tyłu, między 2. i 3. koralikiem w pierwszym rzędzie i zaciągnąć. 

KROK 5. Nić przewlec z powrotem przez biały koralik (od lewej do prawej), zaciągnąć i przewlec przez czarny koralik. Nić zaciągnąć.

KROK 6. Jeszcze raz przewlec nić od lewej do prawej przez biały koralik.

KROK 7. Nawlec kolejny koralik (biały), przeciągnąć od tyłu przez następną pętelkę w pierwszym rzędzie, przeciągnąć z powrotem przez koralik i zaciągnąć.

KROK 8. Czynność powtórzyć po obu stronach, aż nawleczemy koraliki na obu szpicach. Zawiązać końce nici i za pomocą obcążków umocować bigle.

Więcej porad oraz instrukcji znajdziesz w najnowszym magazynie Burda 1/2019

Pamiętacie o karcie podarunkowej z prenumeratą magazynu Burda, dzięki której zaoszczędzicie prawie 50 złotych? Dostępna w sieciach: Relay, Inmedio, 1minute.