Jaka maszyna do 1500zł

autor: Redakcja Burda.pl 20.01.2015 08:44
20.01.2015 08:44
Moi drodzy potrzebuje waszej pomocy w wyborze maszyny. Wiem, ze pewnie widzieliscie sporo takich watkow, ale bez waszej pomocy nie uda mi sie wybrac maszyny, ktora ma byc prezentem dla mojej narzeczonej :). Chcialbym kupic maszyne Singera. Moja dziewczyna szyje rozne rzeczy typu: kocyki, ostatnio torba ze skory, sukienki, bluzy, bluzki. Nie mam pojecia czym mam sie sugerowac i ktora maszyne wybrac. Zastanawialem sie nad tymi modelami: [b:11xmw0v7]Singer 8770 [/b:11xmw0v7][url:11xmw0v7]http://www.ceneo.pl/7401729#mh=H6w3ZW2679000m4cSETkBCPGV2s1rP_U75CV6PUnMGe7PPdJv4fsPKAOIEg7fLozenZ4H1qQozlsBNC78f76Kl1zKqYh_rmTCrZwiJIMs23m97hrVSmuLgm-ujux5bH6PVrGiy44PeU1QzO-7YY51x-g1[/url:11xmw0v7] [b:11xmw0v7]Singer One Plus [/b:11xmw0v7][url:11xmw0v7]http://www.ceneo.pl/24915658#mh=r2j0eG31580000_tD5vE1Wu6ARChbvaa2XCEkyhOQpTqydJDSUgDOUMQxpxPpRWgYaZTK8m9xF4BB_ERpnTrRpV9oV9bQiocuMJwiJIMs23m97hrVSmuLgm-ujux5bH6PVrGiy44PeU1QzO-7YY51x-g1[/url:11xmw0v7] Czy mozecie cos polecic? Niekoniecznie wsrod maszyn ktore wytypowalem? Dziekuje bardzo za wasz czas i pomoc :)
20.01.2015 13:42
Witam, jeśli naprawdę chcesz kupić dobrą maszynę to oprócz Singerów obejrzyj: Janome,Toyota,Juki,Brother,Łucznik... Radziłabym zacząć od sprawdzenia gwarancji (ile lat) i serwisu (jak daleko i kto go wykonuje). A później: czy ma chwytacz rotacyjny (szybsza i ciszej pracuje);jaki ma "prześwit" (odległość igły od korpusu)- im większy tym wygodniej;czy ma "wolne ramię" -łatwiej zszywać na okrągło obwody zamknięte (rękaw, nogawka);czy ma automatyczne nawlekanie/obcinanie nici; jaka jest max. długość ściegu;czy stolik powiększający pole pracy jest w cenie czy w opcji dodatkowej... i tak dalej i tak dalej... Moim zdaniem bardzo trudno jest komuś doradzić zakup "konkretnej" maszyny. Firmy ( nie sklepy) sprzedające maszyny mają na swoich stronach zamieszczone dokładne opisy, a niektóre mają też porównywarki parametrów. Może po obejrzeniu będzie łatwiej dokonać "tego właściwego" wyboru. Pozdrawiam Ewa
21.01.2015 15:12
Ja mam trzy Łucznik, Brother oraz najtańszą z Lidla szyję na niej wszystko jest świetna i kosztowała tylko ok. 400,00 zł. Brother tylko sam robi dziurki. Pozdrawiam.
22.01.2015 11:58
Jestem akurat na bierząco w tym temacie, gdyż właśnie zamierzam kupić nową maszynę. Pomyślałam że podzielę sie spostrzeżeniami. Singer choć nadal bardzo szanowany produkowany jest w chinach. Nie mam nic przeciwko ale obawiam się słabszej jakości. Ja od 12 lat szyję na Husqvarnie Viking e 20. Super maszyna dla początkujących. Teraz, wacham sie miedzy Janome (produkowane w Japoni) a Bernina (produkowane w Szwajcarii). Proponuję poczytać o tych markach. Maja wiele ciekawych modeli i jeszcze wiecej dobrych opinii.
22.01.2015 16:38
Niestety, ale produkcja Berniny takze zostala przeniesiona do Chin a tym samym jakosc czesci zamiennych pozostawia wiele do zyczenia, bo sa plastikowe i szybko sie psuja. Ja mam Janome i jest ok, jednakze dopiero od miesiecy, bo jestem poczatkujaca. Na kursie byly wlasnie maszyny Janome i nauczycielka doradzila mi zakup tejze wlasnie marki. Singera bym odradzala, bo zbudowany jest z plastikowych czesci produkowanych w Chinach. Nikt kto sie zna na maszynach nie bierze juz pod uwage tej marki przy zakupie.
25.01.2015 07:47
Pani z kursu nie jest na bieżąco ;-) Albo ma umowę z Janome - to drugie chyba nawet bardziej prawdopodobne. Nie ma nic za darmo ani za pół darmo - a Janome się bardzo agresywnie /w sensie - wszędzie/ reklamuje. To się musi odbić na cenie ;-) Singery są fantastyczne i cenowo bardzo przystępne. Mam Singera 9960 - za 2 tys. złotych - 137 wzorów ściegów /a doliczając wariacje w rodzaju rozciągania i odwracania ściegów - w sumie 600/, 5 alfabetów, 13 wzorów dziurek i inne szmery-bajery. Janome za te same pieniądze oferuje 30 wzorów. Maszynę eksploatuję już 3 lata, szyłam nią nawet grube pokrycia na foteliki samochodowe. Nic się z nią nie dzieje. Mając zastrzyk dodatkowej gotówki dokupiłam Singera 4423 - i to jest dopiero zachwyt! 750 zł i maszyna nie do zdarcia. Wykorzystuję ją do "grubszego" szycia - zdarzyło mi się nawet przebić na wylot skuwkę zamka - i nic się nie stało, chociaż łomot był straszny. Parę dni temu rozmawiałam na targach w Łodzi z przedstawicielem Janome - zapytał czym szyję - gdy powiedziałam, że 4423 - pokiwał tylko głową i powiedział - no tak, to świetna maszyna... Ania
03.02.2015 12:01
maszynach jak± jakich¶ zona szyje zarowno cieniutkie materialy bluzki, koszule jak i wszywa do kurtek zimowych suwaki jeans tez szyla maszyna jest super maszyna robi automatycznie dziurki w salonie sprzedazy w warszawie jest osoba ktora zaprezentuje mozliwosci maszyny i odpowie na wszelkie pytania maciej
09.02.2015 16:07
A co powiecie o Arce Radom? Mam ,raczej miałam Brothera i niestety po 3 latach użytkowania trafił go szlag....niby taki wspaniały 60 programów szycia itp itd. Coś zgrzytnęło , gruchnęło i okazało się,że w środku sam plastik i nie do naprawienia.... Zastanawiam się teraz właśnie nad taką maszyną http://arkaagd.pl/produkt.php?id_produktu=21 albo taką http://arkaagd.pl/produkt.php?id_produktu=22
20.04.2016 09:10
z własnego doświadczenia moge Ci polecić maszyny firmy lucznik.info bo są naprawde trwałe i niezawodne. Ja od 3,5 roku mam moją i nie było z nią wiekszych problemow
11.05.2016 14:12
zobacz sobie [url:29fqcocj]http://www.galerialucznik.pl/pl/p/BALLADYNA-II-2020-Wysylka-i-poradnik-GRATIS/4[/url:29fqcocj] ja na niej pracuje, cicha, łatwa w obsłudze i bezawaryjna.
17.07.2016 16:06
do 1500 spokojnie teraz kupisz bardzo dobrą Bernina i to taką sobie wybierzesz która normalnie kosztowała dużo więcej bo mają 20-lecie marki więc strasznie poprzeceniana jest większość modeli, warto sobie zerknąć na stronkę, myślę, że nawet poniżej 1000 zł spokojnie byś sobie któryś model dobrała
26.08.2016 20:19
Twoja dziewczyna ma super chłopaka, gdyby mi mój narzeczony kupił na prezent maszynę to bym skakała z radości :) A teraz do rzeczy. Ja bym proponowała Ci jeszcze rozejrzeć się wśród Łuczników, stara, solidna firma. Od pokoleń u mnie w rodzinie :) Jakieś 4 miesiące temu zaopatrzyłam się we własną maszynę, bo tak to na mamusinej działałam. Mam spore doświadczenie w szyciu, więc postawiłam na model bardziej zaawansowany http://www.galerialucznik.pl/pl/p/Marty ... atis-/1314 czytaj 99 ściegów,wbudowana pamięć ściegów i wiele przydatnych funkcji, które na początku mojej przygody z szyciem były mi niepotrzebne, teraz dopiero jestem w stanie je docenić. Zatem pytanie? Na jakim etapie jeśli chodzi o szycie jest Twoja narzeczona? Jeśli początek proponowałabym z Łucznika np. LIDIA 2016, jeśli nie są to jej początki to może AMELIA II 2005 słyszałam, że super, a jeśli już jest naprawdę zaawansowana w szyciu to ta, którą sobie ja kupiłam i wyżej podlinkowałam będzie najlepsza moim zdaniem :)
15.09.2016 13:49
Ja na początku szyłam na babci Łuczniku, a potem zaczęłam szukać czegoś dla siebie i biorąc pod uwagę przewertowane przeze mnie blogi i opinie zdecydowałam się na Janome 423s i jestem zadowolona:), zapłaciłam za nią coś koło 1000zł. Ma obszywacz do dziurek, ściegi elastyczne i jak na moje początkowe zdolności myślę, że jeszcze lata mi posłuży. Trochę brakuje mi owera:<, ale myślę, że się zbiorę już nie długo i kupię Merrylocka:). Łuczników nie polecam teraz, bo ponoć wykupione są przez Chińczyków i teraz to najtańsza szmira. Ponoć te maszyny z Lidla są niezłe, ale nie próbowałam:), prawdopodobnie na początek też wystarczą - lepiej wydać 400zł i jak Cię mocno wciągnie to wtedy możesz sobie za kilka lat sprawić coś lepszego niż kupić maszynę za 1500zł i żeby się okazało, że będzie się kurzyła w kącie.
13.11.2016 09:20
1500zł to dosyć wysoki budżet. Myślę, że za taką kwotę można mieć już porządną maszynę. Sama od lat używam maszyny Łucznik i muszę przyznać, że jest naprawdę godna uwagi. Jeszcze wiele lat temu moja babcia miała swoją maszynę tej samej firmy, która działa do dziś. Jak widać to naprawdę inwestycja na lata :)
16.12.2016 14:11
Łucznik to dobra firma. Możesz sprawdzić ofertę firmy JUKI, bo też mają świetne produkty, a do 1500zł masz porządną maszynę :)
  • 1
  • 2

Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz darmowy wykrój!