Żakiet czy kurtka?

2 lata temu

Miałam lekki, granatowy żakiet, który służył mi 5 lat zakupiony w Bon Prixi-e…. Niestety nadszedł dzień kiedy z bólem serca musiałam go pożegnać, bo rozpadał się już ze starości. Potraktowałam to jako pretekst do uszycia nowego, który ma go zastąpić… Mój nowy żakiet ma rewersowy kołnierz, dwurzędowe zapięcie i jest niesamowicie wygodny. Sama nie wiem jak go określić: żakiet, kurtka trochę w stylu marynarskim, trochę elegancki… Taka mieszanka :) Wybrałam dość ciekawy materiał, który jest z elastanem o splocie w delikatny prążek , w kolorze atramentu, wizualnie podobny do Jeansu

ZOBACZ TĄ TKANINĘ (KLIK)

Żakiet nie ma podszewki ale brzegi obszyłam taśmą, którą kiedyś kupiłam. Naszyłam też metkę, którą można dostać w sklepie Natan, przy zakupie większej ilości tkanin. Teraz żakiet nie wygląda tak pospolicie :) Więcej zdjęć i szczegółów znajdziesz na blogu:

http://słonecznaradzi.pl/zakiet-bez-podszewki/

Na ten żakiet zużyłam 2 m dł/ 1,45 m szer. tkaniny po 44 PLN za 1m=88 PLN +guziki+prąd+nici+taśma do obszycia szwów. Doradźcie mi dziewczyny czy lepiej nosić go bliżej ciała czy na luzie z białą bluzką?

Komentarze
22

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum